Gossip Girl op TikTok-accounts

Hoe gaat Gymnasium Beekvliet om met deze negatieve trend?

Een recent fenomeen dat de kop opsteekt in Nederland is de ‘Gossip Girl’ trend op social media waaronder TikTok-accounts. Deze trend is niet onschuldig en brengt schade toe aan de reputaties van tieners op middelbare scholen. Het begint met een anoniem TikTok-account dat zichzelf uitroept tot ‘Gossip Girl’ voor een bepaalde school of regio. Deze ‘Gossip Girl’ verzamelt roddels en geruchten over leerlingen en verspreidt deze vervolgens via privéberichten (DM’s). Dit kunnen roddels zijn, maar ook fake berichten en foto’s over leerlingen en leraren. Het verontrustende is dat deze informatie vaak volledig gebaseerd is op fictie en niet op feitelijke gebeurtenissen.

Het is onze kerntaak om onderwijs te verzorgen aan onze leerlingen. Hierbij is echter onlosmakelijk het onderwerp burgerschap verbonden, waarbij het gaat over waarden en normen en over de vraag “hoe ga je om met anderen, met jezelf en met je omgeving? Een van de kernwaarden van onze school is veiligheid. Wij vinden het belangrijk dat leerlingen en medewerkers met een prettig gevoel naar Beekvliet komen en zich veilig voelen. Dergelijke accounts ondermijnen deze veiligheid. Dit en ook de snelheid waarmee het aantal volgers van deze accounts groeit, is dan ook de reden dat we dit onderwerp in de klas bespreekbaar maken tijdens de mentorlessen.  De doelstelling hierbij is om onze leerlingen bewust te maken van de gevolgen van het delen en verspreiden van kwetsende berichten op Social Media. 

Gossip Girl