Joy van der Steen is Nederlands kampioen roldans!

Joy van der Steen uit klas 1 behoort tot de top van Nederland met roldans, een onderdeel van het kunstrolschaatsen.

Kunstrolschaatsen is een moeilijke sport. Veel vaardigheden komen in deze sport bij elkaar. Choreografie, conditie, concentratie, uitstraling, durf en lef. Roldansen is erg populair in Nederland. Het onderdeel roldansen bestaat zelf ook weer uit verschillende onderdelen. Zo doe je verplichte dansen (denk aan wals, tango etc) en in een later stadium komt hier ook een vrije dans bij. Tijdens deze vrije dans ben je vrij om zelf een thema en muziek te kiezen en in kür vorm voor publiek en jury uit te voeren

Zaandam was het eindstation van het lange seizoen NK Roldans 2023. Joy van der Steen maakte dit jaar haar debuut als deelneemster uitkomend voor RC Alico. Deze deelname was wederom niet onverdienstelijk. Tijdens de verplichte dans scoorde zij het hoogst van alle 11 deelneemsters met een kleine marge van 0.3, de 1e stap was gezet. Het voordeel; Om als laatste de vrije dans te mogen voltooien. De vrije dans werd uitmuntend uitgevoerd door Joy.  Deze werd door de 5 koppige jury beoordeeld als de nr 1 vrije dans met 4 volle punten verschil op de nr 2. Hiermee werd de titel als waardig Nederlands kampioen bezegeld.

Gefeliciteerd Joy!

Roldans